Always lead, never follow

Zapraszamy do wspólnego tworzenia grupy ludzi poszukujących nowych rozwiązań
w doskonaleniu swoich umiejętności, podnoszenia wydolności i wytrzymałości
organizmów.

TRI TEAM

Nawigacja: Home / TRI TEAMBike Academy Team – co to za twór?
Bike Academy Team z jednej strony to grupa indywidualistów, z drugiej zaś ludzi otwartych i kreatywnych wchodzących w skład drużyny, której wspólnym mianownikiem jest triathlon.
„Siedmiu wspaniałych” trenuje, bierze udział w zawodach, podtrzymuje wspólne relacje, uzupełnia się we wszelkich możliwych aspektach powiązanych z pływaniem, jazdą na rowerze i bieganiem. Połączenie wszystkich umiejętności i talentów każdej z osób doprowadziło do stworzenia drużyny, która ma za zadanie mobilizować świadomych triathlonistów oraz ułatwiać zrozumienie jednej z najtrudniejszych dyscyplin sportu dla wszystkich rozpoczynających przygodę z „trójbojem”.

Skąd pomysł na taką nowatorską w polskim triathlonie inicjatywę?
Pomysł jest kontynuacją sprawdzonych rozwiązań funkcjonujących w innych dyscyplinach, np. w kolarstwie, jednakże z nieco innym ostatecznym celem. Grupa stworzona została głównie w celu promocji idei triathlonu jako kategorii sportu wytrzymałościowego, dodatkowo ma za zadanie propagować rozwój wszelkich psychofizycznych umiejętności, obecnych i przyszłych zawodników chcących posmakować trzech wymagających dyscyplin ujętych w jedną całość. W realizację projektu zaangażowani są partnerzy i sponsorzy, bez nich wszelkie działania zapewne nie miałyby racji bytu. Naturą rzeczy, grupa będzie w pewnym sensie stanowiła poligon doświadczalny, umożliwiając analizę i ocenę wykorzystywanych przez jej członków produktów i usług, tym samym będzie ww. elementy promować. Wreszcie jej zasada funkcjonowania ma zmobilizować innych triathlonistów do tworzenia podobnych inicjatyw w myśl zasady „w grupie – łatwiej”.

Kto został zaproszony i dlaczego właśnie te osoby?
Do grupy zostali zaproszeni zawodnicy, których styl, jakość i forma funkcjonowania w krajowym życiu triathlonowym dawała możliwość działania na każdej płaszczyźnie istotnej z punktu widzenia drużyny. Każdy z zawodników to indywidualista, jednakże w grupie mają określone zadanie, których realizacja ma stanowić o sile i mocy teamu. Niewątpliwie liderem grupy jest Marcin Konieczny, najlepszy Polak ubiegłorocznych zawodów Ironman na Hawajach. W skład wchodzą także Wojciech Łachut (vel Twister, III na dyst. Ironman w Borównie), Łukasz Szumiec (uczestnik Ironman Hawaje 2012, startuje także w MTB), Paweł Różański (III m. w M-18 Ironman Klagenfurt, 2007) , Marcin Waniewski (współtwórca Iron Malbork Triathlon) oraz Maciej Bodnar i Miłosz Sowiński w kategorii U-23 (utalentowana młodzież z dużymi aspiracjami). Skład uzupełnia „grupa wsparcia”: Maciej Żywek (Huub Polska), Andrzej Skorykow (Warsaw Masters Team), Tomasz Kowalski (Trinergy.pl), Michał Bogdziewicz (BikeAcademy.pl).

Czy nie łatwiej było zaprosić osoby z pierwszych 5 miejsc w MP?
Być może byłoby to prostsze, ale zamysłem funkcjonowania grupy nie jest stworzenie drużyny z wysoko zawieszoną poprzeczką dotyczącą wyników sportowych. Bardziej zależy nam na osobach, których aktywność „okołotriathlonowa” jest dobrze rozpoznawana i pozytywnie kojarzona. Mamy już pewne doświadczenie w tego typu projektach (tworzyliśmy m.in. drużyna biorąca udział w maratonach MTB w latach 2003 - 2006). Analizowaliśmy wybór każdej osoby pod wieloma względami i doszliśmy do finalnego składu. Z kilkoma zawodnikami znaliśmy się już wcześniej, kilka osób zaprosiliśmy do drużyny po konsultacjach z ludźmi „siedzącymi” w TRI od zawsze. Pisząc dosadniej, grupa stanowi dużą siłę sportową, członkowie reprezentują wysoki poziom emocjonalny, a to wszystko razem ma budować pozytywny wizerunek. Realizacja planów pokładanych w drużynie składającej się z samych zwycięzców jest dobra, ale tylko w przypadku sponsora nastawionego na maksymalizację korzyści wynikających z zaangażowanych środków. Innymi słowy, zwrot z inwestycji ma nastąpić poprzez „totalne zadęcie” w mediach, nie do końca ta idea jest zgodna z moim pomysłem na grupę TRI.

Jakie zadania stoją przed reprezentantami BA Team?
Członkowie drużyny przede wszystkim maja tworzyć fajną, zgraną „paczkę” kolegów, którzy trenując i startując w triathlonie będą z jednej strony walczyć o czołowe lokaty podczas imprez krajowych i zagranicznych, z drugiej zaś realizować cele związane z promocją dyscypliny. Normalnym jest, że konsekwencją uprawiania sportu jest pojawienie się rywalizacji. Mimo, iż nie mamy parcia na wynik, wysokie pozycje na listach wyników będą miłym i budującym elementem funkcjonowania grupy, bardziej jednak wartością dodaną, nie wymogiem.

Jak długo ma trwać ta inicjatywa i jakie cele stawiane są zawodnikom?
Czas życia Bike Academy Team nie jest określony ramami czasowymi, ale nie krócej niż 3 lata. Jest to nowa inicjatywa, zapewne kilka elementów będzie potrzebowało trochę więcej czasu, by „maszyna” ruszyła w odpowiednim rytmie. Najważniejsze jest jednak to, że członkowie drużyny będą aktywnie uczestniczyli w rozwoju grupy. Każdy ma swoje doświadczenia, każdy wnosi coś innego, coś ciekawego do ogółu. Ponadto jednym z kolejnych elementów, na który będziemy zwracać uwagę będzie dość szeroko zakrojona akcja edukacyjna powiązana bezpośrednio z dyscyplinami wchodzącymi w skład TRI – np. będzie można podpatrywać wyniki i ćwiczenia w serwisie Garmin Connect, czy zapoznać się z pływackimi czy biegowymi planami treningowymi. Każdy z członków grupy przed „wejściem” w triathlon specjalizował się w określonej dziedzinie, np. Łukasz Szumiec (kolarstwo), Marcin Konieczny (bieganie), Maciej Bodnar (pływanie), ich porady będą publikowane na stronie internetowej drużyny. Na zawodach, m.in. Volvo Triathlon Series będzie można również na żywo skonsultować się w sprawach związanych z „naszym multisportem”. Planujemy jeszcze inne aktywności, o których niebawem damy znać …

Gdzie zobaczymy zawodników BA Team w najbliższym sezonie?
Plany startów są już w pewnym sensie sprecyzowane. Chcemy zaprezentować się podczas kilku/kilkunastu  imprez w kraju, startujemy także za granicą. Więcej szczegółów pojawiać się będzie na stronie www.BikeAcademy.pl w zakładce TEAM.
 

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie bez uprzedniej zgody właściciela jest zabronione.
Projekt i wykonanie portalu: jcd.pl | Na silniku windu.org