Always lead, never follow

Zapraszamy do wspólnego tworzenia grupy ludzi poszukujących nowych rozwiązań
w doskonaleniu swoich umiejętności, podnoszenia wydolności i wytrzymałości
organizmów.

Grzegorz Golonko

Nawigacja: Home / O Nas / Ekipa / Grzegorz GolonkoZ rowerami związany od 1987 roku – wtedy rozpoczął treningi w klubie Polonez Warszawa. Kolejne kroki kolarskiego życia stawiał w białostockim KKS Ognisko. Po kilku latach ścigania w kraju wyjechał za granicę, by przez 4 sezony związać się z belgijskim ICSA Gent (zapleczu grupy zawodowej Collstrop Palmans). W 1995 roku ukończył kurs instruktora sportu, specjalizacja kolarstwo. W tym też roku uległ wypadkowi – pęknięta kość udowa, zerwana tętnica i cztery mięśnie udowe. Rehabilitacja odbywała się „w otoczeniu wody”, w ten sposób na dwa sezony trafił do triathlonu. Choć większość życia spędził na rowerze szosowym, kolarstwo górskie, bieganie, pływanie, narciarstwo biegowe, czy ski toury nie są mu obce, wręcz z każdym rokiem na nowo odkrywa kolejne dyscypliny.Od 2001 roku zajmuje się organizacją imprez rowerowych, w tym:
-        Powerade Suzuki MTB Marathon – 115 edycji
-        Sudety MTB Challenge (wyścig etapowy) – 9 edycji
-        Beskidy MTB Trophy (wyścig etapowy) – 7 edycji
-        Carpathia MTB Venture (wyścig etapowy)  – 1 edycja
-        Maja Włoszczowska MTB Race (wyścig cross country) – 2 edycje
-        Volvo Triathlon Series - 3 edycje
W ww. imprezach uczestniczyli zawodnicy z 5 kontynentów i 46 państw, w tym trzech Mistrzów Świata, dwóch Mistrzów Olimpijskich, liderzy Pucharów Świata, zwycięzcy prestiżowych imprez naszego globu.
Grzegorz współpracował lub dalej współpracuje z największymi koncernami naszego globu, w tym: Coca – Cola, Intel, Microsoft, Suzuki, Nestle, DHL, Strabag, Volvo - światowymi liderami branży rowerowej (Specialized, Merida), liderami krajowej branży rowerowej (Dobre Sklepy Rowerowe).
 


Nowy projekt pod nazwą „BikeAcademy” ma na celu przekazanie wszystkim zainteresowanym wiedzy, doświadczenia i umiejętności zdobytych podczas ponad ćwierć wieku „obcowania” z dwukołowcem. Przygotowania, treningi, sprzęt, regeneracja - wreszcie wyścigi i ich organizacja – to zdecydowanie większa część mojego życia. Z chęcią podzielę się tym, z czym obcuję na co dzień.

Kontakt: biuro@bikeacademy.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie bez uprzedniej zgody właściciela jest zabronione.
Projekt i wykonanie portalu: jcd.pl | Na silniku windu.org