Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Nasza praca

Proces treningowy jest złożony, musi być modyfikowany i dostosowywany do aktualnej dyspozycji zawodnika. Staramy się na bierząco reagować, gdyż wszyscy jesteśmy ludźmi i zawsze mogą się przytrafić nieprzewidziane sytuacje związane z pracą zawodową, chorobą, sprawami rodzinnymi, itp. Bazujemy na doświadczeniach własnych jak i współpracujących z nami sportowcami, osobami aktywnymi. Przez sześć lat doprowadziliśmy do sukcesów wielu zawodników, zdobywców tytułów Mistrzów Europy czy Mistrzostw Polski, jeszcze więcej osób poprawiło swoje wyniki w każdej z dyscyplin, gdzie pojawia się rower (MTB, szosa, triathlon). Osiąganie zakładanych celów jest dla nas konkretnym wyznacznikiem, którego proces odbywa się zgodnie z regułą:
 
   *   ocena i analiza możliwości
   *   plan realizacji
   *   kontrola
   *   ocena wyniku

W naszej pracy korzystamy z platform treningowych, ale nie mniejszą wagę przywiązujemy do indywidualnych reakcji zawodników; regularnie prowadzimy wywiady, rozmawiamy, analizujemy treningi, bo poza cyframi z liczników są przede wszystkim odczucia, a te poparte odpowiednimi bodźcami (na kilku płaszczyznach) dają oczekiwany efekt. Słuchamy mądrzejszych, szkolimy się, podnosimy kwalifikacje – wszystko po to, by wiedzę teoretyczną, popartą praktyką i licznymi startami w wyścigach przekazać w możliwie najbardziej zrozumiały sposób dla zainteresowanych współpracą
Jako jedni z nielicznych trenerów czynnie uczestniczymy w treningach naszych podopiecznych, startujemy z nimi w wyścigach, podczas których jesteśmy w stanie “na żywo” reagować, podpowiadać czy mobilizować. To czym różnimy się od innych, to nie siedzimy wyłącznie przed komputerami, ale staramy się w miarę możliwości obcować z naszymi podopiecznymi, by lepiej i dokładniej przygotować ich do ciała do wysiłku.
 

Organizm wyczynowego zawodnika poddawany jest ogromnym obciążeniom fizycznym, psychicznym i eksploatowany jest do granic możliwości. Długotrwale i wyczerpujące treningi, odbywające się niekiedy kilkakrotnie w ciągu dnia, mogą zakłócać naturalną równowagę organizmu (homeostazę), prowadzić do pogorszenia wydolności oraz licznych zaburzeń w stanie zdrowia.  Osiąganie coraz lepszych wyników jest możliwe tylko i wyłącznie dzięki połączeniu treningu, odnowy biologicznej i przestrzeganiu określonych zasad żywienia, będących podstawą właściwej regeneracji organizmu. Niewiele osób może pozwolić sobie na prowadzenie trybu życia profesjonalnego kolarza: sen - jedzenie - trening - odpoczynek. Większość z nas musi łączyć w ciągu dnia kilka ról życiowych - zawodnika, pracownika, męża, ojca, studenta, kucharza, informatyka, itp.

Gdyby doba trwała więcej niż 24h i tak brakłoby czasu na regenerację, bo znaleźlibyśmy sobie jeszcze kilka zadań do zrobienia. Z własnego doświadczenia wiemy jak ważne przy treningu jest odżywianie i jak łatwo je zaniedbać. Wiemy jak łatwo, by wyczerpujący wysiłek fizyczny doprowadził do skrajnego wyczerpania podstawowych rezerw energetycznych ustroju, zachwiania gospodarki wodno-elektrolitowej oraz utraty ważnych witamin i białek komórkowych. W konsekwencji takich zmian dochodzi do spadku ogólnej wydolności. Może to zakłócić realizowanie wytyczonych planów treningowych, zmusić do zmniejszenia intensywności wysiłku, względnie częściowego lub całkowitego  ograniczenia treningu. Z kolei próby treningu w stanach wyczerpania fizycznego lub choroby narażają nas na trwałe kontuzje i wyłączenie z czynnego uprawiania sportu. Jeśli myślisz o poprawie samopoczucia i wyników sportowych, nie chcesz doprowadzić do przetrenowania i kontuzji zachęcamy do kontaktu z nami, w celu poddania się analizie dotychczasowych form treningów/aktywności sportowej w ramach programów treningowych.

 

sportograf-91733714